Конференција за новинарe

СРБИЈА БЕЗ ГМО – ПРОТЕСТ ПРОТИВ БАЈЕРА

У среду, 15. маја 2019. године у 11 часова, у просторијама Друштва српских домаћина (ДСД) у Београду, Трг Николе Пашића 4/2, одржана је Конференција за новинаре поводом организовања скупа СРБИЈА БЕЗ ГМО - ПРОТЕСТ ПРОТИВ БАЈЕРА који се у суботу 18. маја 2019. са почетком у 11 часова одржава у:

• Београду на Тргу Николе Пашића,
  • Крагујевцу у Великом парку (код Фонтане),
  • Нишу на Тргу краља Милана, и у
  • Сремској Митровици на Тргу Ћире Милекића.

На Конференцији за новинаре су говорили представници суорганизатора скупа СРБИЈА БЕЗ ГМО:

• Данило Тврдишић – Хуманитарна организација „Здрава Србија“ ,
  • Др Јасмина Ранђеловић – Удружење грађана „Ко нам трује децу“ ,
  • Проф. др Миладин М. Шеварлић – председник Управног одбора ДСД и председник Савеза пољопривредних инжењера и техничара Србије (СПИТС).

Конференцији за новинаре су присуствовали новинари и сниматељи Радио телевизије Републике Српске и Радио Београда – Први програм, а изјаве је преузела и редакција листа Новости.

Организатори позивају све грађане, посебно родитеље са децом и чланове еколошких организација, удружења пољопривредника и удружења потрошача да присуствују скуповима СРБИЈА БЕЗ ГМО и, поред напред наведених говорника, чују и посебне поруке стручњака:

• Проф. др Данице Грујичић – Медицински факултет у Београду,
  • Проф. др Миодрага Димитријевића – Пољопривредни факултет у Новом Саду,
  • Проф. др Татјане Бранков – Економски факултет у Суботици.

На скуповима ће се читати и песма Љубивоја Ршумовића: ЗАР ЋЕМО ДОЗВОЛИТИ ДА ЗЛОТВОРИ ЛИКУЈУ ДОК НАС ГЕНЕТСКИ МОДИФИКУЈУ, а наступиће и други учесници културног програма.