Потписивање Договора о сарадњи ДСД са националним организацијама Срба из региона

У Београду је 8. јуна 2017. године у Народној скупштини Републике Србије потписан Договор о сарадњи између Друштва српских домаћина и националних организација Срба у региону:
Албаније - Удружење „Морача-Розафа“, председник Павло Јакоја Брајовић;
Румуније - Савез Срба у Румунији , председник Огњан Крстић;
Македоније - Српска заједница у Македонији, председница Гордана Јовић Стојковска;
Словеније - Национални савет Срба у Словенији , председник Никола Тодоровић;
Хрватске  - Заједничко веће општина Вуковар , председник Драган Црногорац и
Републике Српске - Асоцијација „Ствараоци Републике Српске“, председник  др Момчило Крајишник.
Након потписивања Договора о сарадњи,  Друштво српских домаћина је за све госте, представнике националних организација Срба у региону 9. јуна, организовало посету манастира на Фрушкој гори: Крушедол, Велика Ремета, Гргетег.
После обиласка Фрушкогорских манастира представници националних организација Срба у региону и ДСД, посетили су етно село „Воденица“ и винарију „Комуна“, а затим присуствовали Сусрету села региона Мачве и Срема у селу Ривица, чији је организатор Културно просветна заједница Србије, а домаћин био је председник општине Ириг Стеван Казимировић.
Погледајте фотографије са догађаја: